Popiežius dalyvaus maldos susitikime „Taikos šauksmas“

Tarpreliginis maldos už taiką susitikimas spalio 23–25 d. įvyks Romoje, kulminacinis susitikimo įvykis – Malda už taiką“ rengiamas simbolinėje krikščionių persekiojimo vietoje – prie Koliziejaus.

Į Šv. Egidijaus bendruomenės rengiamą susitikimą pakviesti valstybių ir Bažnyčių atstovai, tarp kurių Italijos, Prancūzijos ir Nigerio prezidentai ir Bažnyčios Ukrainoje ir Rusijoje atstovai – graikų apeigų katalikai ir Maskvos patriarchato ortodoksai.

Padėtis Ukrainoje dėl Rusijos vykdomo karo „darosi komplikuota, tačiau išsiuntėme kvietimus, adresatai patys apsispręs, kas bus jų atstovai susitikime „Taikos šauksmas““ – pasakė už renginį atsakingas M. Impagliazzo, Šv. Egidijaus bendruomenės vadovas.

„Norime išsilaisvinti iš karo kalėjimo. Pakelsime taikos šauksmą. Taikos, kuri slopinama ne vien Ukrainoje, bet daug kur pasaulyje“, –pažymėjo M. Impagliazzo.

Turime pasiųsti stiprią vilties ir pasitikėjimo ateitimi žinią. Pasauliui skubiai reikia pasaulinės dialogo architektūros, kuri apgintų taiką ir ją kurtų, – visada ir visuose kontekstuose. Vis labiau jaučiame Asyžiaus dvasios poreikį – dialogo ir draugystės dvasios, įpareigojančios religinius, politinius lyderius ir paprastus žmones kurti taiką kiekvienoje planetos lygiagretėje, pažymima tarpreliginės maldos už taiką susitikimo programoje.

Susitikimo kulminacinis momentas – malda už taiką – kuriame dalyvaus popiežius Pranciškus, įvyks spalio 25 d. prie Koliziejaus 16.30 – 18 val. Romos laiku. Tarpreliginio susitikimo dalyvių sesijos spalio 23–25 d. įvyks Romos kongresų centre „La Nuvola“. (SAK / Vatican News)

2022 spalio 20, 15:10

0 Shares:
Tau taip pat gali patikti
Skaityti daugiau

Andriaus Mamontovo akustinis koncertas

Hamburgo lietuvių bendruomenė kviečia į akustinį Andriaus Mamontovo koncertą Hamburge. Koncertas įvyks š.m. gegužės 7d. Downtown Bluesclub Open…
Skaityti daugiau

Vasario 16 -oji

Brangieji, sveikiname Jus su Vasario 16- ąja! Kviečime pasiklausyti apie laisvę istorikės Linos Šulcienės pranešimo: http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/242855-2023-02-16-09-00-katecheze.html Iki susitikimų!…