TAIKOS ŠAUKSMAS iš Romos prie Koliziejaus

Popiežius dalyvaus maldos susitikime „Taikos šauksmas“

Tarpreliginis maldos už taiką susitikimas spalio 23–25 d. įvyks Romoje, kulminacinis susitikimo įvykis – Malda už taiką“ rengiamas simbolinėje krikščionių persekiojimo vietoje – prie Koliziejaus.

Į Šv. Egidijaus bendruomenės rengiamą susitikimą pakviesti valstybių ir Bažnyčių atstovai, tarp kurių Italijos, Prancūzijos ir Nigerio prezidentai ir Bažnyčios Ukrainoje ir Rusijoje atstovai – graikų apeigų katalikai ir Maskvos patriarchato ortodoksai.

Padėtis Ukrainoje dėl Rusijos vykdomo karo „darosi komplikuota, tačiau išsiuntėme kvietimus, adresatai patys apsispręs, kas bus jų atstovai susitikime „Taikos šauksmas““ – pasakė už renginį atsakingas M. Impagliazzo, Šv. Egidijaus bendruomenės vadovas.

„Norime išsilaisvinti iš karo kalėjimo. Pakelsime taikos šauksmą. Taikos, kuri slopinama ne vien Ukrainoje, bet daug kur pasaulyje“, –pažymėjo M. Impagliazzo.

Turime pasiųsti stiprią vilties ir pasitikėjimo ateitimi žinią. Pasauliui skubiai reikia pasaulinės dialogo architektūros, kuri apgintų taiką ir ją kurtų, – visada ir visuose kontekstuose. Vis labiau jaučiame Asyžiaus dvasios poreikį – dialogo ir draugystės dvasios, įpareigojančios religinius, politinius lyderius ir paprastus žmones kurti taiką kiekvienoje planetos lygiagretėje, pažymima tarpreliginės maldos už taiką susitikimo programoje.

Susitikimo kulminacinis momentas – malda už taiką – kuriame dalyvaus popiežius Pranciškus, įvyks spalio 25 d. prie Koliziejaus 16.30 – 18 val. Romos laiku. Tarpreliginio susitikimo dalyvių sesijos spalio 23–25 d. įvyks Romos kongresų centre „La Nuvola“. (SAK / Vatican News)

2022 spalio 20, 15:10

close
0 Shares:
Tau taip pat gali patikti
Skaityti daugiau

Nauja Hamburgo apylinkės valdyba

Vakar, Hamburgo apylinkės lietuviai, metiniame susirinkime išsirinko naują valdybą.Startuoja : Asta Korinth – pirmininkė Irma Voigt – raštvedyba…
Skaityti daugiau

Andriaus Mamontovo akustinis koncertas

Hamburgo lietuvių bendruomenė kviečia į akustinį Andriaus Mamontovo koncertą Hamburge. Koncertas įvyks š.m. gegužės 7d. Downtown Bluesclub Open…
Skaityti daugiau

Kvietimas diskusijai: karas Ukrainoje. Ar saugus lietuvis ir jo valstybė

Lapkričio 11d. 19 val. maloniai kviečiame diskusijai su gerb. Algirdu Kumža: Kovo 11-osios Akto signataras, ambasadorius, rašytojas. Apdovanotas dviem Ukrainos ordinais „Už nuopelnus“, dviem medaliais “Už nuopelnus Lietuvos diplomatinėje tarnyboje” , garbės ženklu “Lietuvos Diplomatijos Žvaigždė”. Parašė knygas “Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis“,“Kuksando". Kelio knyga“ ir „Rasa. Po angelo sparnu“. Politiką kalbins Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Henke. Gerb. A. Kumža taip pat pristatys savo naujausią knygą "Oranžinis romanas". Knygoje pasakojama apie Ukrainą iki karo. Čia nieko nėra išgalvota: visur tikri žmonės ir įvykiai. Viskas klostosi kaip tikrame romane, kurio autorius nuspėjo ateitį. Bendruomenės nariams įėjimas nemokamas, kitų paprašysime nedidelės aukos.