Nuo pokario metų iki sąjūdžio aušros Hamburge gyvenusiam ištikimam lietuvių kunigui gegužės mėnesį būtų suėję 100 metų.

Kviečiame Jus kartu su padėka prisiminti jo tarnystės metų žingsnius, prisiliesti prie istorijos ir asmens, ypatigai svarbaus ne tik Hamburgo bet ir visos Vokietijos bei ir tuometinei pasaulio lietuvių bendruomenei.

Kunigas V. Šarka labai rūpinosi kiekvienu žmogumi. Buvo lietuvių ateitininkų vadovas, vesdavo vasaros lietuvių skautų stovyklas Londone. Dekanas buvo vadinamas ne tik lietuvių apaštalu bet ir Lietuvos.

Susitinkame gegužės 7d. Hamburgo lietuvių sielovados patalpose –Lübecker Str. 101, 22087 Hamburgas.

Svečiuose su mumis bus dekano ilgametis draugas Msgr. Wilm Sanders.

2017m. spalio 1d. Kunigo V. Šarkos palaikai buvo pervežti į jo gimtinę Dūkšto parapiją ir Šv. Stanislovo Kostkos bažnyčios šventoriuje perlaiduoti. Elisabiečių kongregacijos sesuo Myrta dalyvavusi ekshumacijoje (atkasime), pasidalins prisiminimais.

 12.00 Parodos pristatymas; 13.00 Padėkos Šv. Mišios – kun. G. Numgaudis OFM Pakutuvėnai LT;  14.30 Pabendravimas / Pietūs /Agapė.

Nuotrauka viršuje – freska iš šv. Teresės bažnyčios Hamburgo Altonoje, kurioje ilgus dešimtmečius buvo švenčiamos kunigo V. Šarkos aukojamos šv. mišios lietuvių kalba.

Vaišės pagal galimybes suneštinės .

Iki malonaus susitikimo!

Hamburgo lietuvių katalikų sielovada

Kontaktas L. Jahn sielovada@hamburgas.de

0 Shares:
Tau taip pat gali patikti

Kvietimas į Boną

KVIETIMAS EINLADUNG ZU DEN 2. LITAUISCHEN LITERATURTAG AUF DEM ANNABERG VOM 14.-.16.10.2022mit dem Schwerpunkt „Literarisches Kaunas“ anlässlich der…
Skaityti daugiau

Kvietimas diskusijai: karas Ukrainoje. Ar saugus lietuvis ir jo valstybė

Lapkričio 11d. 19 val. maloniai kviečiame diskusijai su gerb. Algirdu Kumža: Kovo 11-osios Akto signataras, ambasadorius, rašytojas. Apdovanotas dviem Ukrainos ordinais „Už nuopelnus“, dviem medaliais “Už nuopelnus Lietuvos diplomatinėje tarnyboje” , garbės ženklu “Lietuvos Diplomatijos Žvaigždė”. Parašė knygas “Himalajai. Vienos ekspedicijos dienoraštis“,“Kuksando". Kelio knyga“ ir „Rasa. Po angelo sparnu“. Politiką kalbins Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Henke. Gerb. A. Kumža taip pat pristatys savo naujausią knygą "Oranžinis romanas". Knygoje pasakojama apie Ukrainą iki karo. Čia nieko nėra išgalvota: visur tikri žmonės ir įvykiai. Viskas klostosi kaip tikrame romane, kurio autorius nuspėjo ateitį. Bendruomenės nariams įėjimas nemokamas, kitų paprašysime nedidelės aukos.